Tento workshop vznikl spojením mých dvou darů. Tím prvním je zpívání a hraní na hudební nástroje takovým způsobem, že se lidem otevírá přístup do krajiny jejich vnitřních světů. A druhým je naslouchání lidským příběhům s důvěrou v to, že oni jsou sami sobě vlastními scenáristy a režiséry.

HUDBA je na tomto workshopu prezentována hrou na původní nástroje, tedy australské didgeridoo a šamanský dvouhlavý buben. Zároveň s intuitivním zpěvem.

Představte si to tak, že si lehnete na podložku, zavřete oči a necháte HUDBU, aby vás odvedla do světa fantazie, vizí, plynoucích myšlenek, tělesných pocitů, jakoby snových příběhů. Vnímáte svou fyzickou přítomnost a zvuky HUDBY a zároveň jste pozorovatelem všech jevů, které se odehrávají ve vnitřním světě.

Vnitřní svět se stává zdrojem inspirace a hlubšího poznání. Je laskavým průvodcem lidského života. Jako bychom volali na pomoc tu naší snovou část a pracovali s ní s úctou a snahou o pochopení.

Hluboké vibrace didgeridoo se jeví jak medicína samy o sobě. Inu, slovy těžko popsatelná zkušenost.

SLOVO je ta část, ve které lidé své prožitky vnitřního světa dostávají do světa vnějšího. Tím, že o nich mluví. Slova, která nahlas zazní, jsou jiná než tak, která se jen honí hlavou.

A vše směřuje k tomu, aby člověk vyzkoušel udělat něco jinak než dřív a pozoroval, co to přinese.


Stanislav Stejskal

Tel.: +420 736 505 059

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.