Pokud do vašeho názoru na svět patří to, že osobní horoskop je informací o tom, jak byla vytvořena vaše duše, designován váš vnitřní svět, tak je tento workshop určen pro vás.

Prozkoumávání vlastního horoskopu odkrývá, že se naše duše skládá z částí, kdy jednotlivé planety představují určité pravzory, archetypy. Tyto vnitřní bytosti mezi sebou komunikují podobně jako lidé sedící kolem kulatého stolu. Někteří na sebe dobře vidí. Někteří jsou si od pohledu sympatičtí nebo naopak. Někteří si dokonce sedí na klíně nebo se drží za ruce. A někteří si jeden druhého téměř ani nevšimnou.

Výklad nativního horoskopu je v tomto případě primárně prožitkový díky tomu, že planety jsou rozloženy na podlaze v kruhu o dvanácti segmentech, kdy každý z nich reprezentuje jedno znamení.

Jako kdybyste si svůj horoskop rozprostřeli na podlahu.

Vstupováním na jednotlivé planety se člověk propojuje s tou částí duše, kterou daná planeta personifikuje. Interpretace prožitků je zásadně na daném jedinci, který svůj horoskop prozkoumává.

Interakce mezi jednotlivými planetami zpravidla velmi odpovídá tomu, co lidé prožívají ve svém životě, ve svých vztazích s lidmi, při využívání svých talentů. Pokud bychom měli použít termín interní dialog, tak v tomto případě se jedná o interní týmovou diskusi. A pojmenování “Kdopak to mluví” vystihuje zájem o to zjistit, co se to vlastně u toho kulatého stolu odehrává. Jde tak o určitou snahu dát slovo vždy jen několika archetypům, aby bylo možné rozklíčovat jeden rozhovor, což je rozhodně lepší než poslouchat hluk, povídání a někdy překřikování.

Kromě rozpoznání jednotlivých planet – archetypů – a jejich vztahů (které reprezentují spíš statickou část) získává účastník navíc dynamický zážitek spojený s cestou duše.

V tomto životě putuje naše duše z jedné části (ocas draka, jižní lunární uzel) ke druhé části (hlava draka, severní lunární uzel) a cílem je jejich naplnění a integrace.

Závěrem workshopu je putování touto cestou s otázkou, jak design mé duše podporuje moji cestu životem.

           


Stanislav Stejskal

Tel.: +420 736 505 059

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.